Jak dbać o trawnik?

Piękny trawnik wokół domu

Każdy, kto chociaż raz chciał mieć piękny i zadbany trawnik, wie, że nie jest to łatwe przedsięwzięcie. Trzeba przygotować grunt, wybrać i kupić odpowiednie nasiona, a następnie we właściwy sposób pielęgnować. Niekiedy wymaga to podejmowania regularnych zabiegów co miesiąc czy nawet częściej, niezbędne jest też stosowanie wielu narzędzi – usprawniają pracę i pozwalają uzyskać konkretne efekty. Trawnik, który już istnieje, potrzebuje dalszej pielęgnacji, niejednokrotnie przy użyciu różnych narzędzi – w zależności od rozmiarów trawnika będą to kosy tradycyjne, kosy spalinowe, możliwe że również nożyce do traw o większych rozmiarach. Połączenie możliwości różnych wspomnianych narzędzi zapewnia najlepszy efekt, choć chcąc oszczędzić na kosztach, można zdecydować się na jedno w miarę uniwersalne  – np. podkaszarkę. Dużo jednak zależy od rozmiarów trawnika.

Dobry wybór i duże możliwości

Oferta sklepu Tooles pozwoli wybrać najlepsze narzędzia, podejmując decyzję w zależności od wymiarów trawnika. Największe, które niejednokrotnie otaczają posesję i wymagają tak samo dokładnej pielęgnacji, najlepiej skoszą kosiarki elektryczne, a jeszcze lepiej –spalinowe, nawet z możliwością kierowania nimi tak jak samochodem. Mniejsze tereny można „ogarnąć” za pomocą podkaszarek elektrycznych lub spalinowych. Są one idealne do ogrodów i działek z wieloma niewielkimi powierzchniami do koszenia, na przykład między krzewami czy rabatkami. W ogrodzie takim będzie konieczne również używanie nożyc do trawy, które pozwolą pozbyć się przerośniętych pojedynczych kęp trawy lub obciąć większe elementy roślin.

2 Komentarze

  1. Zadbany trawnik wygląda pięknie, ale trudno uzyskać taki efekt. Na szczęście są różne narzędzia, które ułatwią stworzenie idealnej, zielonej powierzchni.

  2. Jeśli dobierze się rodzaj kosy, kosiarki do wymiarów trawnika, można sporo zaoszczędzić. W podjęciu decyzji pomagają sprzedawcy, ale trzeba też kierować się zdrowym rozsądkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*